FAQ - ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Různé modely mají různou maximální rychlost km/h. Pohybuje se od 45 km/h až do 100 km/h a více, záleží na modelu.

Dojezd se liší podle modelu, CUX – 45km, TSX – 65 až 130 km, CPX 90 až 170 km, TCmax až 100km apod. Doporučujeme podívat se na specifikaci u příslušného modelu.

Maximální nosnost se pohybuje kolem 150kg. Při maximální zátěži se baterie rychleji vybíjí a motocykl dosahuje nižších rychlostí.

Ne, elektromotorka nemá převody, pouze výkonové režimy, které se přepínají spínačem na řídítkách. K dispozici jsou režimy ECO, normal a sportovní režim.

Model CUmini je jednomístný, ostatní jsou dvoumístné a mají také dvojici stupaček pro spolujezdce.

Ke každé motorce je přibalena nabíječka, která se napájí z klasické zástrčky 230V sítě.

Doba nabíjení je maximálně 7 hodin při zcela vybité baterii. Doporučujeme vždy předejít úplnému vybití a nabíjet vždy, když je to možné.

Ano, motorky mají lithiové baterie bez paměťového efektu, takže je lze nabíjet při jakémkoli stavu nabití.

Nemusíte, nabíjení je možné i přímo připojením motorky k nabíječce. Pokud chcete naopak nabíjet doma, můžete baterii vyjmout a připojit ji k nabíječce samostatně.

Výrobce udává až 800 nabíjecích cyklů a v případě ATL baterií až 1200 cyklů, což v našich podmínkách představuje minimálně 8 až 12 let běžného používání.

V kterémkoli servisním středisku VMOTO SOCO v České Republice.

24 měsíců na všechny díly při dodržení doporučení výrobce a při absolvování pravidelných servisních prohlídek. Na baterie typu ATL poskytujeme záruku až 36 měsíců.

Potřebné oprávnění pro řízení elektrické motorky se liší podle modelu a jeho výkonu. Tento údaj naleznete u každého modelu v jeho specifikaci.

Ano, elektrickou motorku je třeba přihlásit a označit RZ. Před přihlášením je třeba uzavřít také povinné ručení.

Ano, přilba a lékárnička jsou povinnou výbavou každého účastníka silničního provozu i na e-motorce.

Ano, motorky jsou opatřeny alarmem. Při pokusu o odcizení zablokují zadní kolo a pošlou vám notifikaci na váš chytrý telefon.

Ideální je vyhledat nejbližší pneuservis, kde Vám pneumatiku opraví na počkání. Motorky používají standardní pneumatiky běžného rozměru.

Ano, motorka nemá spalovací motor, tedy neobsahuje hořlavý benzín a nezapáchá, a tak je možné ji parkovat i v interiéru domu.

Ideální je uskladnit ji na suchém místě, kde teplota neklesne pod bod mrazu. Je důležité, aby se během přestávky v ježdění baterie nevybila úplně a byla skladována při pokojové teplotě. Doporučujeme před uskladněním baterii zcela nabít a poté přibližně každé 2 měsíce nabíjet alespoň 4 hodiny.